U sklopu projekta DanubePeerChains razvijeni su dokumenti usmjereni na analizu i podršku za razvoj tržišta rada:
– Regionalna analiza s naglaskom na tržište rada: novi dokument objavljen na službenoj web stranici projekta https://bit.ly/3jb5nL3
Analiza je usmjerena na:
1) integraciju analize zemalja partnera IPA-e koje su trenutno nedovoljno zastupljene
2) detaljno istraživanje regionalnih karakteristika tržišta rada
– Prikupljanje instrumenata podrške za razvoj tržišta rada u digitalizaciji: posjetite https://bit.ly/2YMt3vQ kako biste pronašli dokument koji sadrži institucionalni pregled već postojećih shema financiranja i instrumenata nefinancijske potpore usmjerenih na jačanje digitalne transformacije regionalnih industrija i usavršavanje kvalificiranih radnika, uključujući postCOVID-19 mjere podrške.
– Analiza najnovijeg stanja strategije EUSDR / S3 strategije partnerskih zemalja: možete je pronaći na https://bit.ly/36WHjqs
Ova analiza istaknula je kako je proces S3 organiziran u partnerskim zemljama i predviđa analizu najnovijeg stanja strateških dokumenata iz svih partnerskih područja.
Projekt DanubePeerChains ima za cilj osnažiti Organizacije za podršku tržištu rada (LSO) i Organizacije za podršku poduzetnika (BSO) zajedno sa njihovim ciljnim skupinama (primarno poduzetnika i zaposlenika MSP-ova ) u izgradnji zajedničkih kapaciteta i u trenažnom pristupu, sve kako bi, u konačnici, mogli sudjelovati u inovativnim transnacionalnim lancima vrijednosti kao vrsti poslovnih modela te kako bi stekli, kako održiv ugled jednakovrijednih partnera za suradnju, tako i mogućnost napredovanja do visokokvalificiranih poslova u Dunavskoj regiji.
Projekt DanubePeerChains sufinanciran je sredstvima Europske unije u okviru programa europske teritorijalne suradnje – INTERREG Danube. Zagrebački inovacijski centar d.o.o. partner je u projektu, dok je vodeći partner Business Upper Austria iz Austrije.
Više o projektu saznajte ovdje.